• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kirpik Uzatma Yolları

Kirpik Uzatma Yolları

Kirpik uzama önerileri; Kadında yüz güzelliği, yüzde de göz güzelliği kadını bayan yapandır. Uzun ve enerjik kirpiklere sahip olmayı her bayan ister. Kadinay.Net ailesi olarak kirpik uzatma önerilerini sizler için araştırdık.

Uzun ve enerjik kirpiklere sahip olmayı her kadın ister, bazı kadınlar bu konuda şanslıdır, doğal olarak sık ve uzun kirpiklidir lakin çoğu kadının kirpikleri aralıklı, güçsüz ve kısadır.

Ve kadınlar bu açıklarını rimelle kapatmaya çalışırlar. Uzun kirpikleri birçok kadının karşılıklı gerçek dışı ama bu hayale kavuşmak baskı görünebilir, fakat şunu bilelim bu hayal imkansız değil, sizler için araştırdığımız kirpik uzama önerileri ile sizde düş ettiğiniz kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Vazelin kullanın!

Pak parmaklarınızla ya da bir pamuklu çubuk kullanarak üstteki kirpik hattınız üzerinden vazelini ince bir kat uygulayın. İsterseniz, yatmadan önce uygulayın, ve onunla Uyuya bilirsiniz sakınca yok, veya günün istediğiniz bir saatinde vazelin uygulaması yapabilirsiniz. Kurutucu maddeler ve havadaki diğer zararlı maddelerden kirpikleri koruyucu vazelin mont ve mühürler her kirpik.  neticede, kirpiklerinizi bu nedenle daha kuvvetli ve dinç olmak dışarıda gelişen, daha etkili ıslak kalır. Vazelin havadaki zararlı maddelerin kirpiklerinizi yıkım edip dökmesinden, zayıflatmasından korur. Bunun sonucunda kirpikleriniz daim ıslak kalan kirpikler daha dinç ve zinde uzar.

Çözüm doğal yağlarda!

Gece yatmadan ya da günün herhangi bir saati, kirpik diplerinize doğal yağları sürün. Kirpik için uygulanabilecek o kadar fazla doğal yağ vardır, bu yağların hepsinin karşılıklı amacı vardır, kirpikleri kurumaktan, dökülmekten koruyarak dinç uzamalarını temin etmek. Lakin bu yağlardan kimi diğerlerinden daha etkilidir, en etkili olarak kabul edilen ve alımlılık uzmanlarınca en çok nasihat edilen yağlar; zeytinyağı, E vitamini yağı ve hint yağıdır. Çünkü bu maddelerin besleyicilik oranları çok fazladır. Bir pamuklu çubuğa bir miktar uygulayın ve gece yatmadan sürün, lakin yatmadan yağın kurumasını beklerseniz, daha yerinde olur.

Yumurta akı ve hint yağı maskesi!

Yumurta akı protein deposudur, hatta böylece çok bayan yumurta akını zeytinyağı ile karıştırarak uyumlu olarak saçlarına uygular, ve bu sayede saçları uzar, güçlenir, benzer şekilde yumurta akını kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken yumurta akını ve hint yağını eşdeğer miktarlarda karıştırın ve pamuklu çubuk yardımıyla bu karışımı kirpiklerinize uygulayın. Düzenli başvuru formu sonucu uzun kirpiklerinizle göz kamaştıracaksınız!

Kirpik uzatıcı ürünleri deneyebilirsiniz!

Piyasada o kadar fazla kirpik uzatıcı mevcuttur ve bunlardan bazılarının kirpikleri uzattığı güçlendirdiği yapılan testlerle kanıtlanmıştır. Bu ürünlerin içeriğinde peptitler, aloe vera, vitaminler ve diğer kirpiklerinizi uzatan ve güçlendiren etkin maddeler bulunur. Kirpiklerimizi uzatmak için bu uzatıcılar da denenebilir.

İyi beslenin, uzun kirpikleriniz olsun!

Içten beslenin. Dengelenmiş bir diyet kirpik büyümesi dahil vücudunuzun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlar. Kirpiklerinize daha enerjik bir görünüş için B vitamini taşıyan gıdalara özellikle biotin içeren yiyecekler yemeye itina gösterin. Çalışmalar gösteriyor ancak biotini jurnal diyet listesinde artıranların ya da hap olarak alanların kirpikleri ve saçları daha seri uzuyor. Biotin eksikliğinin erken ve seri kirpik kaybına yol açtığına dair deney sonuçları mevcuttur. Biotin doğal olarak maya , karaciğer, karnabahar, somon, muz, havuç, yumurta sarısı, sardalye, baklagiller ve mantarda bulunur.

Kirpik Koruyucu kullanın

Maskaralar kirpiklerinizi daha uzun, gözlerinizi daha hoş gösterebilir. Lakin birçok rimel kirpiklere zarar verir, makyaj temizlediğinizde makyaj pamuğunuzdaki kirpiklerden de bunu anlayabilirsiniz.. Bunun için size tavsiyemiz, pro-keratin taşıyan piyasada kirpik koruyucusu bakımı olarak satılan ürünlerden tedarik etmeniz. Bu ürünler kirpiklerinizi besler, güçlendirir ve dökülmesini önler.

Maskaralara uyarı!

Ne değin az maskara kullanmayı seçim ederseniz, kirpiklerinize öyle süratli ve çabuk büyüyecek. Gözleriniz hassasa hipoalerjenik içerikli rimeller sizin için, bu rimeller alıngan gözler içindir. Suya dirençli rimellerden uzak durun! Suya dirençli rimeller, uzun süre kirpikte kalacak şekilde üretildiğinden özellikle güçsüz kirpikler için çok zararlıdırlar ve kirpikleri hem kırar keza dökülmesine neden olurlar. Makyajla uyumayın, makyajınızı tam çıkarmazsanız, kirpiklerinize sürdüğünüz rimel kalıntıları gece her tarafında kirpiklerinize zarar verecektir. Kirpiklerinizi zarardan korumak için 6 ayda bir rimelinizi değiştirin.

Kirpik kıvırıcı ve kirpik şekillendirici ürünlerden uzaktan durun!

Kirpiklerimiz fazla hassastır, eksik bir zorlama ile bile dökülüp kırılabilir. Bu kadar alıngan olan kirpiklere kirpik kıvırıcı göstermek, kirpik perması yapmak vb uygulamalar büyük zarar verir, diğer görüş güzeldir fakat kısa sürede eldeki bulgurdan da oluruz!

Kirpiklerinizi jurnal olarak, saçlarınızı taradığınız gibi fırçalayın.

Nasıl saçı incelemek fırçalamak saç derisindeki kan dolaşımını uyararak saçın çıkmasını hızlandırdığı gibi, kirpiklerinize hafifçe kirpik fırçasıyla fırçalamak kirpik köklerini uyarır, ve çabucak büyümesini asistan olur.

Kirpik diplerinize masaj yapın!

Kirpik diplerine masaj uygulamak, kirpik köklerini uyarır, ve kan akışını düzenler, bu durum kirpiklerinizin uzamasına muavin olur. Yapmanız gereken, minik dairesel hareketler kullanarak kirpik dipleriniz boyunca masaj gerçekleştirmek, çok fazla baskı uygulamaktan kaçının. Günde 5 dakika yeterlidir.

Kirpik uzatma teknikleri imdadınıza yetişebilir!

Güzellik salonlarında uygulanan ipekli kirpik uygulamaları da kısa kirpikleriniz için çözüm olabilir. Bu gerçekte sentetik kirpikler bir bir, doğal kirpiklerimiz aralarına yapıştırılır. işlem birkaç saat sürer lakin kalıcılığı haftalarca sürer. Yalnız bu kirpik uzatmalarının şöyle bir bağlı etkisi vardır. Muhakkak süre sonunda sentetik kirpikler dökülünce kendi kirpiklerinizin de dökülmesine niçin olabilir.

Bazı göz ilaçları kirpik uzatıyor!

Göz hastalığına karşısında geliştirilen bir ilacın bağlı tesir olarak kirpikleri uzattığı belirlendi. Glokom hastalığı ilacının bu hoş tabi etkisinin, rimellerin çöpe atılmasına yol açması bekleniyor. Bu ilaçla ilgili bir deney yapıldı, ilacın bulunduğu jeli uygulama edenlerin kirpikleri 6 haftada 2 milimetre uzadı. Bu şahısların kirpikleri deneyde yer alan bu ilacı kullanmayanlara oranla iki kat hızlı uzadığı tespit edildi. Bu ilacı açlık ederseniz göz doktorunuzdan yazdırabilirsiniz. Fakat bazı kişilerde gözde kaşıntı, yanma, irritasyon vb ast etkileri var ilacın maalesef.

Doktora Başvurun!

Pek fazla şey denediniz lakin kirpiklerinizde dökülme geçmiyorsa bir doktora görünün. Kirpiklerinizin dökülmesine niçin olabilecek göz enfeksiyonları, hipotiroidizm, oto-immün hastalıklar, göz kapağı enflamasyon ve trikotillomani gibi o kadar çok hastalık vardır. Kirpiklerinizi uzatmayı denemeden önce, dökülmesini durdurmak için tedavi olun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın