• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kızıl Saçlar Yok oluyor

Kızıl Saçlar Yok oluyor

Dünya üzerinde nadiren bulunan Kızıl saç rengi yok olması olasılığı üzerine birçok bilim adamları araştırmalar yapmaya başladı. Toplam Dünya nüfusuna bakıldığında yüzde bir veya yüzde 2 dolaylarında izlemektedir. Bu kadar az sayıda olan ve yok olmanın eşiğine gelen kızıl saçların yok olmasının sebebi ise küresel ısınmadı.

Gerçekten böyle bir ihtimal mümkün olabilir mi ? Zaten çok az sayıda olan kızıl saç artık yok olabilir mi?

Çok az sayıda olan kızıl saç geninin küresel ısınmayla yok olmanın eşiğine gelmesi büyük bir sorundur. Birçok bayan, yapay yollardan saçlarını kızıla boyatırken asıl gen olan yok olmak üzere. Kızıl saçlı bayanların hem saçlarında hem de teninde olan kendilerine özgü görünümler kaybolmak üzere. Güneş ışınlarının, dünyamıza direk olarak daha fazla gelmesi bu yok oluşlara bir sebep dir.
Genelde İskoçya, İngiltere, İrlanda ülkelerinde çok sık rastlanan bu kızıl saç genleri, mevsim koşullarının bulutlu olmaları sayesinde korunuyordu.

 

Değişen hava şartları artık bu ülkelerde de bulutlu havaların azalmasına neden oluyor. Bunun sonucunda ise bu kuzey ülkelerindeki insanların kızıl saç geni hızla azalarak yok oluş gerçeklerini göstermektedir. Bu durumla ilgili yorum yapıldığında belki çok kısa bir zaman gibi gelmeyebilir ama birkaç yüzyıl içerisinde muhtemelen hiç bulunamayacağı konusunda birçok açıklamalar bulunmak da bilim adamları tarafından. Gün geçtikçe kızıl saç geninin azalması bile insanların dikkatini ister istemez çekecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın