• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Lazerle Dövme Sildirme Nasıl Yapılır

Lazerle Dövme Sildirme Nasıl Yapılır

Lazerle Daimi Vurma Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler; Dövme silmede kullanılan lazerler derinize zarar vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi ufak parçalara ayrılmış vurma pigmentlerini daha basit yutar ve değil eder.

Dövme Sildirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler..

Dövme silme kaç seans sürer?

Sıradan 5-10 seans aralığındadır. Seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı ve cinsi ile dövmenin amatör ya da profesyonel olması belirler.

Seans aralıkları?

Sıradan 4-8 haftadır.

Başvuru Formu öncesi uyulması gereken kurallar nelerdir?

Uygulamadan 3 hafta değin önce, kullanım alanı güneş ve solaryumdan korunmalıdır. Tedaviden bir hafta öncesine kadar ağrı kesiciler kesilmeli, aspirin ve türevi kan sulandırıcı hap kullanılıyorsa hekim kontrolünde kesilmelidir. Gebe ve emzikli hanımlara önerilmemektedir..

Operasyon sonrası görülebilen değişiklikler?

Hafif ödem, kızarıklık, kabuklanma, ara sıra ufak kanamalar.

Işlem sırasında ağrı var mı?

Hastadan hastaya değişmekle beraber çok düşük bir sancı hissedilmektedir. Ağrıyı azaltmak için tatbik alanını anestezik kremlerle uyuşturmak ve işlem esnasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya asistan olur.

İz kalır mı?

Hastanın geçmişte kötü yara iyileşmesi ( keloid ve hipertrofikskar) hikâyesi varsa sorun yaşanabilir. Yeni teknoloji Q switched lazerle yapılan tedaviler de daimi bir leke ya da skar izi gelişmemektedir. Özellikle kullanım sonrası bakıma riayet edildiği taktirde sorun yaşanmamaktadır.

Çare sonrası uyulması gereken kurallar nelerdir?

Başvuru sonrası 48 saat alana su değdirilmemelidir. Önerilen tedaviye uyulmalıdır. En Az 3 hafta güneş, sauna ve solaryumdan uzaktan durulmalıdır.

Ön görülemeyen her durumda doktorla irtibata geçilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın