• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Limon ile gebelik testi nasıl yapılır? Değişik Yöntem

Limon ile gebelik testi nasıl yapılır? Değişik Yöntem

Limonla Hamilelik Testi şaşırtıcı şekilde dürüst netice verebilmektedir. Karbonatla Gebelik Testi gibi bu yöntem de evde uygulanabilecek birincil ve doğal testlerden biridir. Kesin netice için gebelik deneme kitlerinden almalısınız.

Limonla Hamilelik Testi

Gelişen teknoloji doğrultusunda üretilen hamilelik testleri haricinde, evde uygulanabilen yöntemler ve doğal çözümler de günümüzde oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Epeyce dürüst sonuçlar vermekte olan bu uygulamalar, az daha herkesin evinde bulunan malzemeler ile oldukça çabuk bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bu yöntemlerden biri olan limonla gebelik testi, gebelik süreci öncesinde başvurulan seçeneklerin en sık kullanılanlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Peki evde limonla hamilelik testi nasıl uygulanır? Testi yapılması aşamasında dikkat edilmesi gereken temel noktalar nelerdir? Bu yazımızda sizlere limonla hamilelik testi hakkında bilmeniz gereken bütün kriterleri açıklayacağız.

 

Limonla Hamilelik Testi Öncesinde ve Ardından Bilinmesi Gerekenler

Limon

Toplum içerisinde genel olarak aşina bir yanlış, adet döneminin gecikmesinin direkt olarak hamilelik ile benzer olduğunun sanılmasıdır. Limon ile yapacağınız hamilelik testinden önce adet dönemizi en son ne zaman geçirdiğiniz hakkında kesin veri sahibi olmanız büyük yük teşkil etmektedir. Adet dönemi içerisinde yaşanan gecikmeler hamilelik sonucu getirebileceği gibi, ürolojiye dayalı bazı hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Testi uyguladıktan sonradan ilgili birimlerde tahsis yapmakta olan bir bayan hastalıkları uzmanından bilimsel sonuçlara dayalı çözüm istemeniz, her daim yararınıza olacaktır.

 

Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Limon ile gebelik testi

Testi uygulamadan önceki günden itibaren, çay ve kahve gibi idrar rengini ve kokusunu değiştirecek içeceklerin kullanımının yapılmaması gerekmektedir. Istikrarsız ağırlıklı tüketimlerde su ve su katkılı içecekler tüketmeniz, testin sonucunu daha net algılayabilmeniz açısından oldukça asistan olacaktır. Teste başlamadan önce genital bölgenin temizliğine uyarı etmeniz, uyulması gereken hususlardan bir diğerini oluşturmaktadır.

 

Gerekenler; 1 adet limon, idrarınızı yapabileceğiniz ölçüde ufak bir şeffaf kap veya plastik kadeh.

  • Temiz kap veya bardak içerisine idrarınızın bir kısmını yapın.
  • 2-3 dakika kadar bekledikten daha sonra ikiye bölmüş olduğunuz limonun bir kısmını idrarınızın üstüne sıkın.
  • Limon içerisinde yer alan lif ve tortular gözle görülür bir şekilde idrarın alt kısmına çöküyorsa, hamilelik süreciniz başlamış demektir.
  • Eğer limonun lif ve tortuları idrarın üst kısmında kılıyorsa ve dibe çökmüyorsa, bu sonuç hamile olmadığınızı gösterir nitelikte olmaktadır.

Testi uyguladıktan sonra kesinliğini doğrulama etmek için, doktorunuz ile görüşmeniz ve medikal sonuçların verildiği hamilelik testi yaptırmanız gerekmektedir.

Limon ile gebelik testi hayret verici biçimde içten sonuç vermektedir. Limonla evde hamilelik testi yaparak gebe olup olmadığınızı basitçe öğrenebilirsiniz. Limon ve karbonat kullanılarak yapılan hamilelik testinde galibiyet sonucu epeyce yüksektir ve evde gebelik kolayca anlaşılmaktadır.

 

Gebelik testlerinin içten sonuç vermesi için adet gününüzün 1 hafta gecikmiş olması gerekmektedir. Gecikmenin sonunda eczaneden gebelik testi satın alarak hamilelik kontrolü yapabilir, yada evinizden hiç ayrılmadan limon ve karbonatla hamilelik testi yapabilirsiniz.

 

 

Karbonatla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Temiz bir kap içerisine yapılan idrarın üzerine eksik miktarda karbonat dökülür. Karbonatın kabarıp köpürmesi halime olduğunuzu, sakince dibe çökmesi ise hamile olmadığınıza işaret eder.

Limon ile hamilelik testi nasıl yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın