• DOLAR
  5,3128
  % -0,08
 • EURO
  6,0875
  % -0,09
 • ALTIN
  209,1147
  % 0,08
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
Meme Kanseri Nedir, Meme Kanseri belirtileri

Meme Kanseri Nedir, Meme Kanseri belirtileri

Meme kanseri, memede fark edilen sertleşmelerin, kitlelerin veya memedeki değişikliklerin çoğunluğunu kanser olarak yorumlamak yanlıştır. Meme kanseri ise eğer ki, en kolay tespit edilen kanser türlerindendir. Bu yazımızda, meme kanserinin belirtilerini ve nasıl önlemler alabileceğimizi aktaracağız sizlere.

 

Meme Kanserinin Belirtileri
Meme kanserinin en belirgin belirtisi, memede ağrısız ve zamanla büyüyen kitlenin olmasıdır. Diğer belirtileri ise memede şişkinlik, meme derisinde kalınlaşma ve deride tahriş olmadan dolayı yaraların oluşmasıdır. Meme kanseri, anlık olarak gelişen bir kanser değildir. 5-7 yıl arasında anca 1 cm kadar büyüme görülebilir tümörde.

 

Meme Kanserinin Tedavisi
Meme kanserinin tedavisi mümkün olduğu gibi kadınlar için kötü bir durumdur. Tek tedavisi, kanser rastlanan meme dokularının komple alınmasıdır, yani kanserli memenin alınmasıdır. Bu bayanlar için zor bir durum olsa da başka bir yöntem bulunmamaktadır. Aksi taktirde, kanser hücreleri dağılarak diğer memeye ve vücuda bulaşma ihtimali yüksektir. En kolay tespit edilen ve tedavisi de bir o kadar kolay olan meme tedavisi her bayanda görülebilecek bir durumdur.

Meme kanseri hem ülkemiz hemde Dünya çapında çok fazla yaygınlaşan bir kanser türüdür, bu kanser turu erken teşhis edildiği taktirde tedavi edilme ve tamamen yok edilme şansı çok yüksektir. Ama geç teşhislerde, bazen çok geç kalınıyor ve hasta hem göğsünü bazı durumlarda ise hayatını kaybetmektedir. Ek olarak meme kanseri türden türe değişkenlik gösterebilir, iyi huylu kanserler kısa ve basit kemo terapi yöntemleri ile sizlere faydalı olmaktadır.

Kötü huylu meme kanserlerinde ise, hem hastalık psikolojisi hemde kemo terapide verilen ilaçların sizlere verdiği yorgunluk ile insanlar kendilerini kötü his edebilirler. Her ne kadar kötü bir hastalık türü olsa bile söylemesi belki kolay geliyor başımıza gelmediği için. Elinizden geldiğince moralinizi yüksek tutmanız gerekiyor, moraliniz her ne kadar yüksek olursa hastalığı ve kemo terapi tedavisinden fazla ruhsal sorun yaşamadan cikmanizi sağlar yüksek moral.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın