• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meme Kanserini Durdurmak İçin Neler Yapılmalı ?

Meme Kanserini Durdurmak İçin Neler Yapılmalı ?

Meme kanseri riski aşağıda olanlar için, meme kanserini önleme yöntemleri hakkında uzmanların tavsiyelerine sagliksiteniz.com adresimizde yer atamak istedik.

Meme kanseri son dönemlerde oldukça artan kanser türevlerinden biridir. Kadınların hayatını kabusa çeviren bu kanser türü, arada bir erkeklerde de husule gelebiliyor. Kanser vakalarının üçte birini meme kanseri oluşturuyor. 30 yaşını geçmiş olan kadınların meme kanserine yakalanma riski %229/1, 40 yaşını geçenlerin %68/1, 50 yaşını geçenlerin ise %37/1’dir.

Ailesinde meme kanseri hastası bulunanların ise, meme kanserine yakalanma riski 2 kat daha fazla oluyor. Meme kanseri riskini alkol, beslenme hataları, sigara, hareketsizlik, stres gibi faktörler artırıyor.

Meme Kanserini Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Organik Besin

* Meme kanserini durdurmak namına atılacak adımlardan ilki organik beslenmedir. Tüm kanser türevlerine karşısında organik beslenerek tedbir alınabilir.

Sigara İçmemek

* Tütün, meme kanserini riskini oldukça artırıyor. Son dönemlerde yapılan bilimsel çalışmalar sigara içen kadınların sayısını artırdığını gösteriyor. Meme kanseri araştırmaları da, eskiye nazaran meme kanserine yakalanan kadınların sayısında artma olduğunu gösteriyor. Gerisini siz düşünün.

Sağlıklı Beslenme

* Organik beslenmeyi alışılmışlık haline getirdikten sonradan, ahenkli besin alışkanlığı da kazanılmalıdır. Yemekler öğününde yenmeli, dengelenmiş ve tatmin edici bir gıda sağlanmalıdır. Keza, her gün spor yapmaya çalışılmalı.

Hormon Tedavisi Görme

* Östrojen ve progestin her ikisinin kombinasyonundan oluşan  hormon replasmanı göğüs kanseri riskini artıran faktörlerdendir.

Oda Kokularından Uzaktan Durun

* Meme kanserini riskini en üye indirmek, meme kanserini önlemek için evinizin hoş kokması namına kullandığınız kokulu mumlardan, oda spreylerinden uzak durun. Bu nesil kokular kimyasal içerdiklerinden meme kanseri riskini artıyor.

Düzenli Spor Yapın

* Haftada 5 kere ahenkli olarak yarım saat spor yapanların meme kanserine yakalanma riski %18 oranında azalıyor.

Bebeğinizi Emzirin

* Emziren kadınların meme kanserine yakalanma riski yarı yarıya iniyor.

Meme Kanserini Önlemek İçin Neler Yapmalı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın