• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Penis Eğrilikleri Nedir Belirtileri Nelerdir

Penis Eğrilikleri Nedir Belirtileri Nelerdir

1)Doğuştan Olan penis eğrilikleri genelde erkeğin cinsel faal sürece girdiği ve penis boyutlarının geliştiği buluğ çağı çağında belirginleşir.

Tanıyı çoğunlukla bu çağdaki erkekler kendi gözleriyle eğriliği fark ederek kendileri koyar. Ancak çoğu penis eğriliği hastasının utanma duygusu nedeniyle böyle bir sorunları olduğu halde doktora gitmediğini biliyoruz.

Hastaların özel ortamlarında penislerinin sertleşmesi ve bunu kendi çektikleri fotoğraflarla doktorlarına göstermeleri, tanıdaki manâlı basamaklardan biridir. Doğumsal penis eğriliklerinin tedavisi mümkündür ve ameliyattır. Bu durum gerçekten birazcık da penis estetik ameliyatı gibi de değerlendirilebilir.

2)Edinsel penis eğriliklerinin en yaygın olanı Peyronie hastalığıdır. Penisteki ereksiyonu sağlayan yapıları çevreleyen kılıfsı dokuda kollajen denilen bir maddenin birikimi ile bu dokuda plak tarzında sert alanlar oluşmasıyla karakterize bir hastalıktır.

Genelde 40 yaşından sonradan görülür. Bir Takım kalıtımsal etkenler, zorlamalı cinsel ilişki sonrası minik damarlarda meydana gelen kanama odaklarının iyileşme sürecindeki hücreli ve doku yenilenmesi ya da E vitamini yetersizliğinin, ara sıra de şeker hastalığının neden olduğu gibi hipotezler vardır.

Hastalığın ilk döneminde sertleşme esnasında ağrılar ve peniste eğrilik meydana gelir.

Bu dönemde uygulanan ilaç tedavileri genelde %30-40 arası başarılı olur.

12-18 ayı kapsayan birinci dönem tamamlandıktan sonra Peyronie hastalığının kronik dönemi başlar. Bu dönemde eğrilik tamamen artar. Eğriliğin derecesi bazen 150 derecenin bile üstüne çıkabilir. Bu dönemde sertleşme sırasındaki ağrılar azalır veya kaybolur.

Hastalar eğriliğin şiddetine yan olarak cinsel ilişki sırasında neredeyse akrobasi yerine getirmek zorunda kalırlar.

Hastanın ereksiyon sorunu yoksa, eğriliği düzeltmek için gene bir takım cerrahi teknikler uygulanır ve genelde de bu ameliyatlar başarılı netice verir.

Bir Takım cerrahi tekniklerin uygulanmasından sonradan ara sıra peniste 1-2 cm lik kısalmalar olabilir. Bu yüzden penisin boyutlarına tarafından cerrahi tekniğin seçilmesi uygun olacaktır.

Peyronie’nin ileri dönemlerinde önemli anlamda ereksiyon sorunu da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda uygulanacak çare, penil protezlerdir (Sevinç çubuğu) ve kesin tedavi çözümüdür.

Doktora gitmekten utanmayın çözüme kavuşun
Penis estetikleri ya doğuştandır veya edinseldir. Lakin her ikisinde de çözüm mümkündür. Hastanın ereksiyon sorunu yahut, penis eğriliğini düzeltmek için bir takım cerrahi teknikler uygulanabilir ve çoğunlukla de bu ameliyatlar başarılı netice verir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın