• DOLAR
  5,3128
  % -0,08
 • EURO
  6,0875
  % -0,09
 • ALTIN
  209,1147
  % 0,08
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
Ramazan da Ağız Kokusu Nasıl Önlenir

Ramazan da Ağız Kokusu Nasıl Önlenir

Her zaman dikkat etmemiz gereken bakımlar arasında yer alan Ağız ve Diş bakımı ramazan ayında ayrı bir özen istemekte .On yedi saat aç susuz kalınacaktır , buna dayanarak mide aşırı bir yükleme yapıldığında fazla asit üretmektedir . Uygulayabileceğiniz yöntemler Aşırı yağlı yemeklerden kaçınmak iftardan ve sahurdan sonra Ağız ve Diş sağlığına dikkat ederek dişlerinizi fırçalamalıyız. Kahve ve Çay gibi içeceklerin mümkün olduğunca aza indirilmesi gibi basit yöntemlerle ağız kokusunu önleyebilirsiniz.

Oruçlu olduğumuz gün içinde yeme ve içme alışkanlığımız azaldığından tükürük bezlerimizin fonksiyonları da azalır. Buna bağlı olarak diş eti çürümeleri ve ağız bakterilerine çok sık rastlanır
Diş Bakımına bu ayda çok dikkat edin aksi taktirde çürüklerle karşılaşabilirsiniz.

 

 

Çürük dişlerin yanı sıra, toplum içerisinde ağız kokusunu önlemek için iftar ve sahurdan sonra mutlaka bir yada iki kere dişlerin fırçalanması önerilir. Dişler fırçalanmadığı taktirde, hem ağız dış ve damaklarda oluşan bakteriler hemde uzun zamandır boş olan midede yoğunlaşan mide asidi ister istemez ağzınızın kokmasına sebep olacaktır. Bundan dolayı hem kendiniz için, hemde çevredeki insanların nefes veya ağız kokunuzdan rahatsız olmasını istemiyorsanız bu önerileri dikkate alınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın