• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ruj Nasıl Sürülür Sürme Yöntemleri

Ruj Nasıl Sürülür Sürme Yöntemleri

Ruj nasıl sürülür; İyi sürülmüş bir ruj dudaklarınızı astarlı, seksi ve mükemmel gösterir. Doğru yerlerde kullanılan küçük hileler bir uçtan bir uca dudaklarınızın muhteşem bir görünüme kavuşacağından muhakkak olabilirsiniz. Kadinay.Net sizler için dudak boyası sürmenin püf noktalarını araştırdı.

Yumuşak, çizgili, mat ya da aydınlık.

İfadesi enerjik dudaklar güzelliğin birinci kuralıdır. Bu değin enerjik bir etkiyi diğer hiçbir kozmetik ürün yaratamaz. Yani rujun en çok sevilen makyaj malzemesi olmasında şaşırtıcı bir şey değil. Rujunuzu sürmek için mutlaka vakit ayırın. Ne kadar titiz yaparsanız, konturlar ve renkler öyle daimi olacak, bu nedenle makyajınızı aralıksız tazelemenize lüzum kalmayacak. 

Makyaj kuralları

Dürüst bir takım yaratın: Fondöteninizi her zaman dudaklarınıza da uygulayın. Nötr renkli bazın üzerinde rujunuzun rengi daha çok öne çıkacaktır. Özelikle açık renk rujlarda bu daha fazla önem kazanır. Diğer bir getirisi de, fondötenin kurumuş dudak kırışıklıklarını dengelemesidir.  Konturları çizin: Rujunuzla benzer renk veya bir ton açık kontur kalemiyle dudaklarınızın dış kenarlarını çizin. Bu Nedenle dudaklarınızı şekillendirmiş ve rujunuz için bariyer oluşturmuş olacaksınız.  Ruju özenle sürün: Ruju küçük ve sert bir dudak fırçasıyla sürün. Bu şekilde hem daha titiz sürmüş olur, ayrıca de rengi daha kolay işleyebilirsiniz. Hem rujunuz daha daimi olacaktır. Ruju sürerken, kalemle çizdiğiniz dış konturun üzerinden taşırmamaya itina gösterin. 

Fazlalık kalmasın

Hafifçe sabitleyin: Artı gelen boyayı alarak süreklilik sağlayın. İnce bir kağıt mendili dudaklarınıza bastırın, kısa bir zaman bekletin ve çekin. Dudağınızdaki rengin biraz daha mat olmasını istiyorsanız, önce çok az pudraya batırılmış pudra fırçasını mendilin üzerinden gezdirin.  Mat tesir: Son derece moda olan mat bir hava atamak için diğer yol, kalemle dudağınızın tamamını boyamaktır. En fazla da düz dudakların üstünde yumuşak lakin bir böylece da kalıcı bir renk verir.  Parlatıcı: Mat görünümlü dudakların tersine, dudaklarınızın tatlı bir ışıltıya sahip olmasını istiyorsanız, kenarlarını çizip içini boyadığınız dudaklarınızın üstüne bir tutam parlatıcı sürün. 

Rengi güçlendirin

Her Yerde üstünden geçin: Kağıt mendili dudaklarınıza bastırdıktan sonra üzerinden tekrar rujla geçebilirsiniz. Bu işlem rengi daha güçlü yapacaktır.  Pastel renklerle yumuşak konturlar: Pastel renkli dudak boyası kullanırken, dudak kaleminin fazla koyu olmamasına dikkat edin, somurtkan halde kontur çizgisi ön plana çıkacaktır.  Dudaklar fazla inceyse: Ruju taşırmış etkisi yaratmadan daha çizgili görünen dudaklar için bir takım hileler var. Dudak kalemi ile yumuşak bir hat çizin ve dudaklarınızın köşe kıvrımlarını da boyayın. Daha Sonra ruj fırçası veya parmağınızla dudağınızın ortasına dürüst rengi dağıtın veya daha açık renkte bir rujla üzerinden geçin.  Asimetrikse: Üstteki dudağınız ince ve alt dudağınız dolgunsa, sadece üstteki dudağınızın kenarlarını çizin. Konturu dışarı taşırmayın, bu birçok süre yapay bir görünüm verir. Daha Aşağı dudağınızı çizmeyin. Sonra da her zamanki gibi rujunuzu sürün. 

Ruj olmadan olmaz!

Solo etki: Makyajla aranız yahut bile, bari ruju eksik etmemeye çalışın. Özelikle dudaklarınız çok iyi değilse, bu durumu tatlı ışıltılı tonlarla kapatın.  Dudak Boyası kalıntıları: Makyajınız bittiğinde rujunuzun dudaklarınızın haricen kalıntı bırakmasını istemiyorsanız, kağıt mendili parmağınıza dolayın ve ağzınıza sokup dudaklarınız kapatın. Bu işlem pozitif ruju alacaktır.  Bariyer hilesi: Rujunuzun dağılmasını istemiyorsanız, kalemle konturun üzerinden geçin ve içlere içten dağıtın. Sonra deri rengi bir kalemle çizgiyi yenileyin. En son olarak da, rujunuzu sürün.

Etiket ruj ruj nasıl sürülür dudak boyası sürerken nelere dikkat etmeliyim dudak boyası sürme Dudak Boyası sürme hileleri Ruj sürmenin püf noktaları Dudak Boyası sürerken dikkat edilmesi gerekenler Dudak Boyası sürme detayları Dudak Boyası sürme teknikleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın