• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saçlara Göre Şampuan Seçimi

Saçlara Göre Şampuan Seçimi

Saçlara Göre Şampuan Seçimi

Hangi saç türüne hangi şampuanın geldiğini bilmekte fayda var ancak öncelikle saçımızın yapısını tam olarak algılamalıyız. Saçlarımızın yağ dengesi normal mi ya da kırıklar normalden fazla mı veya kepek sorunu var mı gibi tüm etkenleri göz önünde bulundurmalıyız. Saç yapımızı tam anlamıyla öğrendikten sonra yapmamız gereken saç tipimize uygun şampuanı seçmek olacaktır. Şimdi hangi saç tipine hangi şampuanın iyi geleceğine bakalım:

 

Normal Saçlar: Bu saçlarda yağ dengesi normaldir. Bu saç tipine sahip insanlar şanslıdır çünkü en az 2 gün saç parlaklığını korur. Normal saçlar için üretilen şampuanlar bu tipteki saçı kolayca temizler. Ayrıca uygun saç kremiyle de bakım yapılabilir.

Yağlı Saçlar: En fazla problem veren tipte saç yağlı saçtır. Saçlarımızın yağlanması aslında derimizden kaynaklanan bir sorundur. Bu tip saçlara kesinlikle saç kremi içeren şampuan kullanmamalıdır. Genellikle limon özlü sade şampuanlar tercih edilmelidir. Limon yağlanmaya karşı oldukça etkilidir. Genelde çok yıkamak saça iyi gelmez çünkü bu kez de kuruluk sorunu karşımıza çıkabilir. Asıl dikkat edilmesi gereken konu PH dengesini düzende tutacak ürünlerin seçilmesidir.

Kuru Saçlar: Bu tip saçlarda kırılma oldukça fazladır ve saç kolaylıkla kırılmaktadır. Bu tip saçlara sahipseniz öncelikle saçınıza hacim kazandırmalı ve nem anlamında saçlarınızı doyurmak zorundasınız. Bu tip saçlara genellikle bademli ya da Hindistan cevizi özlü şampuanlar önerilmektedir. Uygun, nemlendiricili saç kremleri de mutlaka kullanılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın