• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Selülite Portakal YağıTedavisi

Selülite Portakal YağıTedavisi

Selülite Portakal YağıTedavisi

ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy, selülitlerinden rahatsız olan bayanlar için portakal yağının çözüm olabileceğini belirtti.

  ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy,  bayanların selüloit sorununa değindi. Gülsoy, bayanların çoğunlukla hastalık duyduğu yağlanmalar için portakal yağını önerdi. Selülitin, hormonel bozukluklardan  kaynaklanabileceğinin altını çizen Gülsoy, “Selüloit, yaygın olan ismiyle selülit hormonel bozukluklardan da kaynaklanabilen bir dolaşım hastalığıdır. Fakat maalesef sadece yaza doğru akla geliyor ve kurtulma çabasına giriliyor. Bu kuşkusuz yanlış bir yaklaşımdır. Yaza dürüst rejime giren bayanların adeta hepsinde bir selülit telaşı da görülür. Oysa selülit fark edildiği anda, tedavisine başlanılması gerekir. İleri ki boyutlarda damar çeperlerini en ince ayrıntısına kadar sararak damar yetmezliğine dek ilerleyebilir. İşte bu sebepten dolayı mevsimlere tarafından hareket etmemek gerekiyor. Görüntüsünden ziyade hastalığın kendisinin rahatsız etmesi gerekiyor. Kaldı oysa selülit ağrılara da sebep olabiliyor” dedi.

 

  Gülsoy, selülitin başlıca basen bölgelerinde görüldüğünü belirterek, “Selülit olup olmadığını tanımlamak çok şiddet değildir. Çoğunlukla basenlerde görülen selülit, bilek ve dizlerin iç taraflarında, barbar ette de görülebilir. İki parmak aralarında sıkılan bölgede portakal kabuğu görünümü varsa selülit de var demektir. Bu yağ topaklarını ise bir diyetle değil fakat dolaşımı düzenleyici gıdalarla, yağ brülör egzersiz ve masajlarla giderebilirsiniz. Bu masaj ve egzersizleri uygularken de bazı bitkisel yağlardan yardım alınabilinir. Mesela portakal yağı. A ve C vitaminleri ile protein bakımından zengin olan portakal bununla birlikte limonen etmen maddesini de içeriyor. Meyve kabuklarından elde edilen portakal buharlaşan yağı cilde masaj yöntemiyle uygulanıyor. Bilhassa selülit için seçim edilen bu yağın gözenek sıkılaştırıcı ve kan akışını uyarıcı etkilerinin olduğu söyleniyor. Yalnızca selülitte yok sivilceli bölgelere ve açılan gözeneklere de uygulanan bu yağ gözenekli olan yenileyici, yağ dengesini sağlayıcı olarak da kullanılabiliniyor” diye konuştu.
  
  Portakal yağının brülör etkisi ile cilt daha alçak dokusundaki yağların harekete geçmesine takviye etiğini bu sayede ise selülit tedavisine yardım verdiğini söyleyen Gülsoy, “Ahenkli olarak birkaç ay kullanılması gereken bu yağın mutlaka bilinçli bir masajla kullanılması gerekiyor. Masajında etkisi ile dolaşım uyarılmış oluyor. Kullanıma hazırlanmış olarak sunulan ürünler arasında ise Softem ve Shiffa Home markaları da bulunuyor” biçiminde konuştu.

  İSTANBUL (İHA) 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın