• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sigaranın Çocuklara Zararları Nelerdir

Sigaranın Çocuklara Zararları Nelerdir

Sigaranın Çocuklara Zararları: Her yaştan insanın en büyük dertlerinden bir parça başına olan Sigara çocuklar üzerinde oldukça artı negatif etkiye sahip olan bir üründür.

Sigaranın Çocuklara Zararları

Her yaştan insanın en büyük dertlerinden bir parça başına olan Sigara çocuklar üstünde oldukça artı negatif etkiye sahip olan bir üründür.

Sigara kullanımı neticesinde oluşan onlarca rahatsızlık ve sağlık durumu sorunu yanında faizsiz içici dediğimiz sigara içmeyenlerin sigara dumanı teneffüs etmesine bağlı olarak çoğu rahatsızlık ortaya çıkabilmektedir.

Henüz tatmin edici bir gelişim aşamasına gelememiş, vücudu darbelere ve hastalıklara dayanıksız, tertemiz bir iç organ listesine sahip olan çocukların daha bebek yaşta sigara dumanı solumaya başlaması ilerleyen yıllarda sigara içmeseler bile çoğu afiyet sorunu ile baş başa kalmalarına sebep olabilmektedir.

Bunun dışında anne ya da babasının sigara içtiğini, çevresindeki insanların sigaraya aralıksız gereksinim duyduklarını görebilen çocuk ilerleyen dönemlerde çevresinin de etkisi ile sigara içmeye başlayacak ve ömrünün en büyük hatalarından bir tanesini yapacaktır.

Ailede sigara içilmemesi bebeklerin ve çocukların ayrıca sağlıklı bir kişi olmaları yönünde artı bir değer olacak, keza de çocukların ilerleyen yıllarda sigara alışkanlığı gibi bir sorunla aleyhinde karşıya kalma riskini azaltacaktır.

Günümüzde sigara konusunda peş peşe incelemeler yapılmakta ve bu çalışmalar neticesinde sigaranın her gün yeni bir zararı bulunmaktadır. Özellikle anne ve babaların bu zararlı alışkanlığa çocukları için son vermesi büyükçe bir pozitif olacaktır.

Sigaranın sağlık yönünden zararları kadar aile bütçesine açtığı derin bir delikte görmezden gelinemez. Çocuğunun veya ailesinin bir karşılamak yerine sigaraya yatıran aile bireyleri aile içinde şiddetin, sevgisizliğin, huzursuzluğun ve buna alt olarak psikolojik manada sorunların oluşmasına sebep olabilirler.

Sigaranın Çocuklara Zararları

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın