• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sivilcelere Gülsuyu İyi Geliyor

Sivilcelere Gülsuyu İyi Geliyor

Sivilcelere Gülsuyu İyi Geliyor

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sivilcelere karşısında gülsuyu önerisinde bulundu. Ertek, “Yıllar önce keşfedilen gülsuyu deri için epeyce faydalıdır. Hoş kokusunda faydalanılarak ihtiyaç halinde parfüm değeri verilmiş, bununla beraber deri bakımında da kullanılmış.” dedi.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Soy Nejat Ertek, sivilcelere aleyhinde gülsuyu önerisinde bulunarak şöyle konuştu: “Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gül suyunu, buzdolabında saklayıp soğuk soğuk uygularsanız, bununla beraber yüzünüzün kan dolaşımım da hızlandırmış olursunuz. Bu Nedenle gülsuyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kavuşur. Bilhassa makyaj temizlemek için faydalanabilirsiniz.

Gülsuyunda uyarı edeceğiniz en manâlı husus yüzde 100 doğal olmasıdır. Gülsuyu her cilt için uygundur. Yağlı cildin nem dengesini sağlar, kuru cildi nemlendirir; akne ve sivilcelerle savaşır. Gülsuyunun cilde öteki bir takım faydalan ise şunlardır; ciltteki kızarıklık ve şişkinliği alır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler gibi. Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 defa Gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yine gülsuyu ile temizleyin.

Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde de bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu operasyon sivilceleri kurutacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın