• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tarçın Diyeti Tarifi

Tarçın Diyeti Tarifi

Tarçın diyetini daha önce duydunuz mu bilmiyoruz lakin Demet Akalın ve Gülben Ergen gibi ünlülerin sıkça uyguladıkları bir perhiz olduğunu söyleyebiliriz. Vücudunuzu fit bildiren en ideal diyetlerden biridir tarçın diyeti. Tarçın diyetinin nasıl tesir ettiğini ve nasıl uygulanması gerektiğini diyetisyen Deniz Berksoy şöyle anlatıyor;

 

Tarçının en manâlı özelliği kan şekerini ve kolesterolü düşürmesidir. Tarçının içeriğinde yer alan sinnamaldehit, bu özelliği göstermektedir. Tarçınla ilgili yapılan birçok araştırma vardır. Bu incelemeler tarçının bilhassa tip-2 diyabet hastalarında kan şekeri kontrolünü sağladığını, kan kolesterol ve trigliserid seviyelerinde düşme sağladığını, iyi kalpli kolesterolü yükselttiğini ve kilo kontrolünü sağlamada etkin olduğunu göstermiştir.

Örneğin;

15 sıradan kilolu ve 15 obez kişi üzerinde yapılan araştırmada, bir gruba sade kahvaltılık gevrek verilmiş, öteki grubun gevreğine ise 6 gr (bir tatlı kaşığı kadar) tarçın ilave edilmiş.Kahvaltıdan önce ve sonradan her iki grubun da kanındaki üzüm şekeri değeri ölçülmüş. Sonuçta tarçınlı gevrek yiyenlerin kan şekeri değeri, diğerlerine kıyasla %24 oranında düşüş göstermiş. Yapılan başka bir araştırmada da, her gün 1 gr tarçın kullanan şahısların kan şekerinde %20 oranında düşüş ile birlikte kilo değerlerinin dengeli gittiği görülmüş.

Tarçın suyu tüketin

Tarçın 0,5-1 gr kabuk parçalandıktan daha sonra kaynatılmış sıcak su içerisinde 15 dakika demlenerek içilebilir. Günde 3-5 kere içilmesi yeterlidir. Su dahil bütün içeceklerinizde çubuk ya da toz tarçını kullanabilirsiniz. Her bitkide olduğu gibi tarçının da fazlası zararlıdır. Pozitif tüketildiğinde vücutta alerjik reaksiyonlar oluşturduğu görülmüştür.Tarçın, önerilen miktarlarda tüketildiğinde iştahınızı kontrol altına alır ve fazla kilolarınızdan kurtulmanıza muavin olur.

Etiket Şok Diyetler gülben ergen diyeti demet akalın diyeti ünlülerin diyeti ünlülerin ivedi zayıflatan diyeti sağlıklı diyetler yağ eriten perhiz tarçın diyeti tarçın diyeti nasıl yapılır Tarçın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın