• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ter Kokularını Önlemenin Yolları

Ter Kokularını Önlemenin Yolları

Ter kokusundan hepimiz şikayetçiyiz. Kimimiz ne yaparsak yapalım ter kokusunu önleyemeyiz. Stresten, duygu değişiminden ve yaz sıcaklarından dolayı büyüyen terlemelerin önüne geçemeyiz. Basit kurallarla kokuların önüne geçebilir, rahatsızlığı önleyebiliriz.Aslında terleme vücudun soğuması için gereklidir. Lakin bu terlemeden nedeniyle oluşan fena kokular çok gereksizdir 🙂

 

1. Bireysel Temizlik Ter kokusunun şiddeti sizin ter bezlerinizin ne kadar çalıştığı ve cilt üzerinde ne dek bakteri biriktiği ile ilgilidir. Ter kokusu ağır olan millet diğerlerine göre özellikle koltukaltı bölgesinde 2-3 kat daha pozitif bakteri taşırlar. Ter kokusuna karşısında alınabilecek en iyi tedbir ilk olarak koltukaltları edinmek üzere çok terleyen bölgelerden bu bakterileri uyumlu olarak yıkayarak temizlemektir.

2. Kıyafetlerin Temizliği Kıyafetlerinizin içine sızan ter ters bir zamanda orada olduğunu size hatırlatabilir. Hatta kuruduktan daha sonra uzun zaman benzer yerde kalırsa giysilerinize zarar verebilir. Çok terliyorsanız her gün temiz tişört ya da gömlek giymek, yanınızda yerine koyma kıyafetler bulundurmak işinize yarayacaktır. Ayaklarınız terliyorsa pudra ve bir kaç çift çorabı çantanıza atın.

3. Deodorant Bazı deodorantlar sizin deri türünüze yerinde olmayabilir ve ne kadar sıkarsanız sıkın ter kokusunu engellemeniz mümkün olmaz. Kendiniz için en iyi deodorantı bulana kadar bambaşka markalar deneyin. İyi deodorantlar ter kokusuna neden olan bakterileri öldürür ve kokuyu maskeler.

4. Terlemeyi Önleyiciler (Antiperspirant) Ter kokusu terlemeyle başladığı için teri azaltmak iyi bir çözüm olabilir. Fakat terlemek ceset için gerekli olduğundan bunu artı abartmamak gerek. Antiperspirant deodorantlar kullanarak başlayabilirsiniz. Keza bir deri doktoruna danışarak koltukaltı bölgesinde terlemeyi azaltacak kremler alabilirsiniz.

5. Anti Bakteriyel Sabunlar Ter önleyicilerden ve deodorantlardan istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız ve bunlar koltukaltınızda tahrişe yol açıyorsa özel anti bakteriyel sabunlar kullanabilirsiniz. Alıngan ciltler için bir diğer çözüm ise talk pudrası ve karbonattır.

6. Beslenmenizi Denetim Edin Bol baharatlı, acı yemekler terlemeyi dolayısıyla ter kokusunu arttırabilir. Bu herif yemekler açık havada sarımsak, soğan ve içki artı ter üretimine niçin olur.

7. Stresi ve Siniri Azaltın Kızgınlık, endişe, heyecan ve stres ter üretiminin artmasına niçin olur. Bu gibi duygu durumlarına aleyhinde kendinizi rahatlatma tekniklerini öğrenin. Örneğin nefes egzersizlerini kullanabilirsiniz.

Etiket ter kokusuna çözüm terlemeye çözüm koltuk altı kokusunu giderme ter kokusu nasıl önlenir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın