• DOLAR
  5,4693
  % -0,01
 • EURO
  6,1432
  % -0,11
 • ALTIN
  211,2215
  % -0,03
 • BIST
  92.050,05
  % -0,85
Topuk Dikeni İçin Doğal Bitkisel Çay

Topuk Dikeni İçin Doğal Bitkisel Çay

Topuk dikeni (epin kalkanei) topuk kemiği üzerinde oluşan, hareket ve yaşam tarzımızı bile etkileyen kemiksi çıkıntının adıdır. Topuk kemiğinde toplanan kalsiyum birikintilerinden meydana gelir.Tek bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmamakla birlikte oluşumunda bazı faktörler rol oynamaktadır: Fazla kilo ve obezite yaşam, ayakkabı seçimine dikkat etmemek, sporcularda koşma ve sıçrama aktivitelerini çokça yapanlar, orta yaş kategorisinde olmak, diyabet, ayak üzerinde uzun süreli beklemek gibi daha bir çok faktör sayılabilir.

Topuk dikenine bitkisel kür öneren Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğludüzenli uygulanması halinde bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın mümkün olduğunu bildiriyorlar. Şimdi sizlere bu iki otoritenin topuk dikenine karşı önerdikleri kürlerin hazırlanışı ve uygulanışı hakkında bilgi vermek isteriz.

İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Kürü (Üç Aşamalı Kür Tarifi)

Malzemeler: Siyah kuru üzüm ve pul biber.
Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bu kür her biri üç gün ayrı ayrı olarak uygulanacak ve üç aşamadan oluşan bir tedavi yöntemini içeriyor.
1. Aşama: Üç gün boyunca yatmadan evvel orta acılıktaki 3 çorba kaşığı pul biberi havanda ezdikten sonra topuk dikeni olan bölgeye sürün, ayağınızı sarıp yatın. Sabahları uyandığınızda sökün.
2. Aşama: Yine 3 gün boyunca yatmadan evvel 3 çorba kaşığı çekirdekli siyah kuru üzümü havanda dövün ve ayağınıza sarıp yatın. Sabah sökün.
3. Aşama: Son olarak üç gün boyunca siyah kuru üzüm ve orta acılıktaki pul biberi birlikte havanda dövün (iki karışım 3 çorba kaşığı olacak şekilde). Akşamları yatmadan evvel ayağınıza sarın ve sabahları uyandığınızda sökün.
İbrahim Saraçoğlu bu tedavinin topuk dikeni tedavisinde yüzde 60 başarı sağladığını vurguluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın