• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Topuklu Ayakkabı Seçimi Nasıl yapılmalıdır

Topuklu Ayakkabı Seçimi Nasıl yapılmalıdır

TOPUKLU AYAKKABI SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR

Topuklu ayakkabı çeşitleri ,kadınların kendilerini en mutlu ve huzurlu his ederek giydikleri ayakkabılardır. Pek çok kadın, topuklu ayakkabı giyerken zorluk yaşasa da kadınların en çok tercih ettikleri ayakkabı çeşididir. Vücut ağırlık merkezini değiştirerek, kadın kalçalarının daha çıkık görünmesi ve bacakların uzun göstermesin den dolayı kadınların vazgeçilmezi haline gelmektedir.

Peki kadınlar kullanmaktan zevk aldığı topuklu ayakkabıyı seçerken nelere dikkat etmeli? Her giysiyle gider mi? Satın alma esnasında nelere dikkat edilmelidir?

 

 

Şık ve Güzel bir giyim için giyilen elbiseler veya ayakkabılar birbirini tamamlamalıdırlar. Topuklu ayakkabılar gündelik hayatta kullanılacak objeler değillerdir . Bir zamanı bulunmaktadır. Sabah veya akşam sporlarında eşortman ın altına topuklu ayakkabı giymek hoş bir izlenim yaratmayacaktır. Topuklu ayakkabıların giyimi konusunda ise, örneğin siyah bir elbise altına siyah bir topuklu uyumlu olabilir. Bu durum bir çok bayan kabul görülen bir durum olsa da siyah elbise altına siyah topuklu ayakkabı, birçok modacı tarafından tavsiye edilmemektedir. Bazen değişiklikler de göze hitap edebilir. Örneğin kahverengi ve buna benzer tonlama olan bir elbise, etek veya elbise altına giyilmesi durumunda dikkat çekici olabilmektedir.

 

Genel olarak topuklu ayakkabı tercih eden kadın kesimi ise iş kadınlarıdır. Etek, pantolon yada elbise hangisi giyilse iş kadınlarının vazgeçilmezi topuklu ayakkabılar dır .

Ayakkabı almak için denerken veya aldıktan sonra çıplak ayakla denen ayakkabılar, olumsuz etkiler yaratabilirler. Bunun nedeni ise ayakkabı yapımında kullanılan malzemeler terleme veya nemlenme durumunda olumsuzlukları da beraberinde getirebilir. Topuklu ayakkabı alırken en önemli test etme şekli ayağa kalkarak ve yürüyerek test edilmesidir. Gerektiği taktirde merdiven çıkarak veya dik yürüyerek de topuklu ayakkabıların kontrolleri yapılabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın