• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tüp Bebek Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekiyor

Tüp Bebek Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekiyor

Sağlık Durumu Bakanlığı göre yapılan açıklamalara Türkiye’sw ruhsatlı olarak 140’ın üzerinde tüp bebek merkezi bulunmaktadır. Peki, tüp bebek tedavisinde, tüp bebek merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve tüp bebek için başvuran çiftler merkezde nelerin olup olmadığına dikkat etmelidir? Bu soruların yanıtları Bahçeci Afiyet Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Mustafa Bahçeci’den geldi.

Bahçeci Sağlık Durumu Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Mustafa Bahçeci, bir yıldır korunmasız ilişkiye karşın gebelik elde edemeyen çiftleri, tüp bebek merkezi seçimi konusunda uyarıyor. Tüp bebek merkezini seçerken uyarı edilmesi gerekenler, tedaviden başarılı sonuç darılma ihtimalini oldukça yükseltiyor. Peki, tüp bebek merkezi seçerken nelere uyarı edilmeli?

Tüp bebek Merkezi Seçerken Dikkat Edilecekler

Bahçeci’den Çiftlere Tavsiyeler

“Tüp bebek merkezi seçerken dikkate alınacak ilk kriter embriyoların rahme transferinden 12-15 gün sonradan gerçekleştirilen hormon testidir veya 3-4 hafta ardından gerçekleştirilen ilk ultrason muayenesinde görülen kalp atışlarıdır. O Kadar fazla çift bu test sonrası çocuk sahibi olmuşçasına sevinseler de tüp bebek tedavisinde netice; çiftin dinç bebeklerini kucaklarına alabilmesidir. “Eve dinç bebek götürme oranı” olarak açıklama edilen bu oran, tüp bebek tedavisi sunan merkezlerin hakiki galibiyet oranlarını bildiren en kayda değer sayısal göstergedir. Zira hormon testi sonrası iyi hamilelik oranları alınan, ama eve sağlıklı bebek götürme oranları nispeten düşük merkezler de mevcuttur.”

Tüp bebek tedavisinden başarılı terketmek için, teknolojinin nimetlerinden davranmak gerekiyor. Başarıya giden yolda problemin kaynağını bulmak, dürüst çare planı ayarlamak ve gelişmiş cihazları göstermek gerekir. Dikkatli ve tedbirli bir alıştırma ile kadında ya da erkekte veya her ikisinde de husule gelen soruların saptanması, bu sorunları tedavi edecek optimal bir yol izlenmesi ve bu yolda teknolojinin en gelişmiş cihazlarının kullanılması başarı riskini oldukça artırır.

Tüp Bebek Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın