• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tüp Bebek Tedavisinde Sigaranın Zararları Nelerdir

Tüp Bebek Tedavisinde Sigaranın Zararları Nelerdir

Bir yılı aşkın bir süredir korunmamaya rağmen bayağı yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurdukları bebek sahibi olma yöntemleri aralarında son dönemlerin en etkin uygulaması olan tüp bebek tedavisinde, kadının sigara içmesi çoğu şeyi olumsuz etkiliyor. İşte, tüp bebek tedavisi esnasında sigara içilmesinin zararları:

Sigara tiryakisi olan kadınların tüp bebek tedavisi esnasında sigaradan uzaktan kalmaları nasihat edilmektedir. Somurtkan durumda ciddi sorunlar ve olumsuzluklara karşılaşılıyor. Tüp bebek tedavisinde kadının sigara içmesi, hormonlarını fena etkilediğinden ötürü, uygulamanın başarısızlıkla sonuçlanmasına dek yol açabiliyor.

Sigara üreme problemlerine niçin oluyor!

Tüp bebek uygulamasında kadının yüksek dozda hormona ihtiyacı vardır. Sigara ise, kan değerlerini ve östrojen hormonu değerini düşürüyor. Kadınlık hormonu olan östrojenin hamile kalmada büyük etkisi vardır. Bu hormonun azlığı söz konusu olması durumunda kadının hamile kalma şansı düşüktür. Östrojen seviyesinin azalması aramak, döllenme için ihtiyaç duyulan bayan yumurtasının azalması demektir.

Bebeğin gelişimi etkilenir!

Kısırlık sorunu yaşayan çiftlere hamilelik karşılamak için uygulanan tüp bebek tedavisinde sigaranın zararlarından biri de, düşük tehlikesidir. Bayan tüp bebek uygulaması ile gebe kalsa bile, kullanılan sigaradan nedeniyle düşük yapma riski artar. Bir De bebeğin gelişimi de bu durumda etkilenmektedir. Uzmanlar tüp bebek tedavisine başlamadan evvel en düşük 3 ay öncesinden kadının ve erkeğin sigarayı bırakmalarını nasihat ediyorlar.

Erkekte sigarayı bırakmalı!

Erkeklerde de üreme sorunu gelişebilir ve kadının gebe kalma ihtimali azalır. Sigaradan dolayı sperm sayısı azalır, kalitesi düşer, hareketliliği azalır ve şekli değişir. Oldukça sabır isteyen ve fazla yüksek maliyetlere mülk olan tüp bebek tedavisinde erken dönemde başarı temin etmek için vazgeçilmesi gereken alışkanlıkların başında sigara geliyor. Sigaranın zararları tüp bebek uygulamasına oldukça fazladır.

Tüp Bebek Tedavisinde Sigaranın Zararları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın