• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türk Toplumunda Kadın Olmanın Zorluklar

Türk Toplumunda Kadın Olmanın Zorluklar

Tek başına karar alamazlar, hayal kurama gibi bir şansları olamaz, hep erkeklerin bünyesi altında olduğu bir yaşama tabi tutulmuşlardır. Toplumumuzda kadın olmanın zorluğunu haliyle çekiyoruz. Kadın Denilince akla her zaman her zorluğu çeken, her acıya goğüs geren yorulmak nedir bilmeyen başta zayıflığın simgesi olup bunu kabullenen. Erkeklere karşı ikinci planda olmanın zorluğunu çekmektir. Orta doğu ‘da kadınlar hakları savunma komitesi vb. kadınları reklam objesi , kölelik, komünizmin, sex köleliği ne karsı korumuştur.

Eskiyi ve günümüzü kıyaslarsak, ne kadar büyük oranda fark olduğunu gözlemlemek zor olmasa gerek, Kadınların başarısı büyük oranda çoğalmakta, Eskilerde görülme ye alışkın Olmadığımız Her is yerinde bayan çalışan görmek mümkün artık.

 

 

Ülkemiz şartlarında gerçekten kadın olmak, özellikle çalışan kadın olmak gerçekten çok zor bir durumdur. Ülkemiz erkeklerinde öyle bir zihniyet oluşmuş ki çalışan kadın herşeyi yapar diye düşünmektedirler. Ama dönüp bir ceplerine bakmıyorlar, çay içecek 1 TL sı bile olmayan erkekler, alın teri ve namusu ile çalışan kadınların dedikodusunu yapıyorlar. Kadına şiddet ve cinsel istismar günden güne artık artmaktadır, bundan dolayı kadınların yapması gerekenler eğitim, her konuda bilgi sahibi olmak ve özellikle kendi ayakları üzerinde durarak bu zihniyete güzel bir cevap verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın