• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yapışkanotu Nedir Faydaları Nelerdir

Yapışkanotu Nedir Faydaları Nelerdir

Böbrekleri, karaciğeri, dalağı zehirli ve zararlı maddelerden arındırır. Lenf kanseri dahil olmak üzere, bütün lenf sistemi hastalıklarında kullanıl­malıdır. Lenf sistemindeki tıkanıklıkları açar ve zararlı maddelerden arındırır. Dölyatağı hastalık­larında da kullanılabilir. Bitki çayı, çay içimi, dış­tan kompres ve yıkama şeklinde, deri rahatsızlık­larına, yaralara aleyhinde kullanılabilir. Bitki, epilep­si (sarah) hisleri, Parkinson hastalığı, sinirsel hastalıklar, idrar tutukluğu, kum ve taş rahatsız­lıklarında da önerilir. Her nesil böbrek hastalığı ve böbrek iltihabına aleyhinde, yapışkanotu – altınbaşak eşdeğer karışımının akarsu ile kürsel uygulanmalıdır.

Yapışık otunun kullanımı
Yapışkan otu çayı: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta tepe bir su bardağı batmış­su kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 5-6 dakika demlendikten sonradan süzülür. Günle 2-5 bardak taze demlenmiş akarsu, gargaralar eşliğinde soğutulmadan içilir.

Yapışkan otu merhemi: En Ince Ayrıntısına Kadar yıkanarak ince kıyılan ıslak bitkinin özsuyu, mutfak robotu kul­lanılarak elde edilir. Oda sıcaklığındaki tereyağı ile bitki özsuyu iyece karıştırılır ve elde edilen merhem buzdolabında saklanır, üzün vakit da­yanmaz, küflenir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın