• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yediklerinizle Yaşamınızı Hafifletin, Sizde Hafifleyin

Yediklerinizle Yaşamınızı Hafifletin, Sizde Hafifleyin

Formda kalmak cümbür cemaat için olası olmayabilir.Çok kolay kilo alanlardansanız, keza yiyerek, hemde formda kalmayı başaran kadınların, hayatlarını nasıl kolaylaştırdığını gelin birlikte öğrenelim.

 

1- Sofraya fazla aç oturmamalısınız. Sofraya çok aç oturduğunuzda iki kat daha fazla yemek yemiş olursunuz. Sofraya oturmadan yarım saatönce bir bardak ayran ya da süt içmelisiniz. Süt veya ayran sevmeyenler bir tabak salata yiyerek asıl öğünde daha eksik yemek yemeyi sağlayabilirler.

2- Tek yönlü beslenmemek gerekir. Beslenmenizde çeşitliliğe ağırlık vermelisiniz. Mutlaka başlıca öğünde, sofranızda çorba, salata, yoğurt ve subulundurmalısınız.

3- Beslenmenizi saate tarafından ayarlamamalısınız. Ne vakit acıktıysanız o zaman yemek yemek yemelisiniz. Yemek yemeği vücudunuzun saatine kadar ayarlarsanız hem dinç olursunuz hem de form da kalmayı gerçekleştirirsiniz.

4- Acıktığınız vakit anında yemek yemek yemelisiniz. Şüphesiz açlığınızı ertelememelisiniz. Erteliğiniz süre diğer öğünde iki kat artı yemek yemeihtiyacı duyarsınız. Buda formunuzu kaybetmenize yol açar.

5- İnsan genel olarak beyninde doymaktadır. böylece başta aklınızı doyurmalısınız. bu nedenle de ilk kez servis tabağınızı küçültün. daha sonra ise porsiyonlarınızı azaltın.

6- Sofranızda mutlaka beyaz ya da esmer ekmek bulundurmalısınız. Ast ancak aşırı yemek yemek yememek şartı ile, 1 veya 2 dilim yemek yemek tatmin edici olacaktır. Ama makarna veya pilav bulunan öğünlerde elbette ekmek tüketmemelisiniz.

7- Günde mutlaka 2 veya 3 adet meyve tüketmelisiniz. Asla meyve suyu meyvenin yerini tutmaz. Şunu unutmamak gerekir ancak meyve de daha az kalori vardır. Keza de posası doğruca daha uzun tok kalmış olursunuz.

8- Sıhhatli ve zinde kalmak için hemen hemen günde 6 veya 8 saat uyumamız gerekir. Bilhassa gece uykusuna çok önem vermeliyiz. Gece uykusunu alamayan bir insan daha artı kilo almaya müsaittir.

9- Zayıflamak istiyor ve de güçlü kalmak istiyorsanız, katiyen bir diyet programı içerinse girmemelisiniz. Perhiz yerine dengeli ve uyumlu beslenmelisiniz. Öğünlerinizi iyi ayarlayarak dinç ve fit görünüme sahip olursunuz.

10- Zayıflamayı aklınıza koydunuz. Lakin muhakkak tığ gibi olacağımda dememelisiniz. Zayıflamak için küçük hedefler koyarak ve büyük düşünerek realist olarak artı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. En ideal kilo verme ayda neredeyse 2 ya da 3 kilodur.

 

Etiket Sağlıklı Gıda sağlıklı kilo verme sağlıklı perhiz ayda kilo atamak sağlıklı formda kalma

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın