• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ KESİMİ

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ KESİMİ

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ KESİMİ

Yüz şekillerine göre saç kesimi yapmak oldukça düşündürücüdür. Haydi, gelin de bunları inceleyelim.
Kalp Yüz: Bu yüz tipinde yüzün alt kısmı dar üst kısmı geniştir. Bu yüz tipine sahip olan kişiler kesinlikle kısa saçtan kaçınmalıdır. Yüzü daha düz gösterebilmek için alın hizasında yan kâküllerden faydalanılabilir. Katlı kesimler de bu yüz tipi için tercih edilebilir. Bu yüz tipinde en fazla dikkat edilmesi gereken nokta alnın bir kısmının mutlaka saç modeliyle kapatılmalıdır.

Üçgen Yüz: Saç şekli açısından dar bir yüz şeklidir. Bu yüzde önemli olan ense kısmındaki saçı azaltıp üst tarafa doğru hacim vermektir. Bu yüz tipine uygun saç modeli belirlemek oldukça zordur. Ayrıca bu yüz şekli için küçük kare kesimler de önerilebilir.

 

Oval Yüz: En şanslı yüz şeklidir. Birçok yüz şeklindeki kesimler oval yüze yakın olmak için uygulanır. Bu yüz tipine sahip insanlar için birçok saç modeli tercih edilebilir. Bu yüz şekli için saçın omuz hizasında olması ve büyük dalgaların saça hâkim olması en ideal biçimdir.
Yüz şekillerine göre kesim yapmak oldukça önemlidir ancak yine de kişilerin zevkleri, boyları ve kiloları da göz önünde bulundurularak saç modeli tasarlanmalıdır. Profesyonel yardımla mükemmel sonuçlar elde edebiliriz. Yakınımızda bulunan bir güzellik merkezi en etkili sonuç için bizlere yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın