• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ MODELLERİ

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ MODELLERİ

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ MODELLERİ

Yüz eklimizi bilmek ve makyajımızı bu yüz şeklini baz alarak yapmak bizleri her zaman bir adım öne çıkaracaktır. Milyonlarca farklı insanın olduğu gibi birçok farklı yüz tipi de vardır. Ancak bunu bir genelleme dökersek belirli yüz tiplerinin bir kesimden oluştuğunu görmüş oluruz. Yüz tiplerine göre makyaj yapmak her zaman daha uygun bir görüntüyü yüzümüze verecek, güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Üçgen Yüz: üçgen yüzlüler geniş bir alın yapısına sahiptir ve dışa doğru çıkan elmacık kemikleri vardır. Sivri bir çeneye de sahip olan bu kişilere Victoria Beckham gibi ünlü bir bayan örnek verilebilir. Yüz şekli üçgen olduğu takdirde elmacık kemiklerini ve çeneyi vurgulayarak veya alında bir gölgeleme yaparak uygulanan makyajlar yüzünüzü daha düzenli bir şekle sokacaktır. Üçgen yüzlülerin gözlerde koyu bir tonlama yapmaktan kaçınmaları gerekir. Yüzünün ortası önemlidir ve burayı bastıracak, ön plana çıkarak şeyler yapmaları en güzel görüntüyü verecektir.

 

Oval Yüzlüler: Oval yüzlü insanlara ünlülerden örnek verecek olursak aklımıza hemen Cameron Diaz gelecektir. Oval yüzlere sahip kişilerin yanakları düz bir görüntüye sahiptir ve alınlarıyla beraber çeneleri de birbirini dengeler. Yanaklara vereceğiniz önem sizleri her zaman daha güzel gösterecektir.
Yüz şekline göre makyaj yapmak göz alıcı bir görüntü elde etmek için size yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın