• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zayıflama Garantili 6 Besin Önerisi

Zayıflama Garantili 6 Besin Önerisi

Zayıflama garantili 6 besin; Yapılan araştırmalar sonucunda, tüketilmesi halinde kilo vermeye kuşkusuz tezgâhtar olan 6 beslenme çeşidi tespit edildi. Kadinay.Net bu besinleri sizler için araştırdı. Zayıflama garantili besinler sizlerle. 

Zayıflama Garantili 6 Besin..

Uzmanlar, her biri dinç ve zayıflatıcı özelliğe sahip bu besinleri zayıflamak isteyenlerin sofralarından yetkisiz etmemelerini öğüt ediyor. İşte zayıflama garantili bu besinler…

Yeşil nehir

Büyük boy bardak buzlu yeşil çay veya bir büyük kadeh sıcak yeşil akarsu içmek farklılığı başlatabilir. Yapılan son çalışmalarda gönüllü olarak 3 ay baştan başa her gün bir şişe yeşil çay içenler, öteki gruba oranla daha fazla yağ kaybetmiştir. Araştırmacılara kadar yeşil çayın içinde bulunan kateşinler (yardımcı bir fitokimyasal) kalori yakımını sağlayıp, kilo kaybını artırmıştır.

Çorba (Et ya da balık suyuna bol domatesli çorba)

Ana yemeğe başlamadan önce içilen et ya da balık suyuna bol domatesli çorba kişiye doygunluk hissi verir. Bu Nedenle birey esas yemeğe geçişte kendisini tok hissettiği için daha az kalori alma eğiliminde olur. Düşük kalorili çorbalar açlığı bastırmakta çok işe yarar.

Yeşil salata

Düşük kalorili salatalar belli başlı yemek öncesi kendinizi batmış hissettirecek bir diğer iyi seçenektir. Yapılan bir araştırmaya kadar yemekle birlikte yenen düşük kalorili minik salata, öğünde alınan toplam kaloriyi yüzde 7, büyük bir salata ise yüzde 12 azaltabiliyor. Ama araştırmanın sonuçları yüksek kalorili salatalar için tersinin doğru olduğu ortaya koydu. Öğün esnasında yenen yüksek kalorili küçük bir salata alınan kaloriyi yüzde 8 artırırken, büyük bir salata yüzde 17 artırıyor. “Sağlıklı bir salata nasıl hazırlayabilirim” diye düşünüyorsanız; taze ıspanak yaprakları (2 bardak dolusu), 1 orta irtifa salatalık, 1 orta doruk domates ve 1 /4 bardak rendelenmiş havuçla yaklaşık 70 kalorilik, 5,5 gram lif içeren dinç bir salata hazırlayabilirsiniz.

Yoğurt

Yağsız yoğurdun içindeki kalsiyumun zayıflatıcı etkisi olduğu farklı alanlara yönlendirilmiş çalışmalarla ortaya konmuştur. Bir çalışmaya göre günde 3 porsiyon yüksek kalsiyumlu ve yağsız yoğurt bitiren obez bireyler, düşük kalsiyum ve yağlı yoğurt tüketen obezlere göre yüzde 22 daha pozitif kilo ve yüzde 61 daha fazla ceset yağı kaybetmiştir. Burada en etkileyici netice ise yüksek kalsiyumlu, yağsız yoğurt yiyenlerin yüzde 81 daha artı trunkal (karın bölgesindeki) yağ kaybetmeleridir. Yoğurt keza karbonhidrat hem de proteini bir arada bulundurduğu için kan şekeri regülasyonunda ve açlık kontrolünde etkili olmaktadır.

Kuru baklagiller

Kuru baklagiller içeriğindeki lifler dolayısıyla kendinizi tok hissetmenizi daha tez sağlar. 1,5 bardak barbunya yaklaşık 8 gram lif, 7 gram protein ve takriben 110 kalori içerir. Baklagilleri yemek olarak tüketebileceğiniz gibi haşlayıp, salata ve çorbalarınızın içine de ekleyebilirsiniz.

Su

Suyun süper beslenme olarak kabul edilmesinin en kayda değer nedeni “0” kalori olmasıdır. Eğer yüksek kalori içeren içeceklerden tüketirseniz bunu dengeleyebilmek için daha az yemek zorunda kalırsınız. Araştırmalar gösteriyor ancak karbonhidratları içmektense yemek daha iyidir. Su, tüm ceset fonksiyonları için önem taşır ve günün her saatinde tüketilebilir. Suyunuzu sade olarak içmekten hoşlanmıyorsanız, içinde taze meyve dilimleri bekleterek tüketebilirsiniz.

Etiket Perhiz Zayıflatan diyetler Yeşil salata Yeşil nehir yoğurt diyeti Zayıflama Garantili 6 Besin Zayıflama Garantili Besinler Süratli zayıflatan besinler Zayıflatan besinler Süratli zayıflama kilo verdiren diyetler Şok Diyetler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın