• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ZAYIFLAMAK İÇİN DİYET ÖNERİLERİ

ZAYIFLAMAK İÇİN DİYET ÖNERİLERİ

ZAYIFLAMAK İÇİN DİYET ÖNERİLERİ

Kilo problemleri olan insanlar birden çok yöntemle zayıflamaya çalışmaktadır. Kimi insan bunu yaparken dikkatsiz ve aceleci davranmakta ve bu da olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Diyet çeşitleri genelde şu başlıklar altında kısaca incelenebilir:
Scarsdale Diyeti: Bu diyet şeklinde protein miktarı fazladır. Bu diyetin riski özellikle demir ve kalsiyum açısından vücut yetersiz kalacağı için dikkat edilmeli ve uzman kontrolünde yapılmalıdır. Süt ve süt ürünleri bu diyette kullanılmamaktadır. İstenildiği kadar meyve tüketilebilir. Bol su içilmelidir.

 

Bu yöntemle 2-3 haftada hedefe ulaşmak öngörülmektedir.
Taş Devri Diyeti: Bu diyette her ürünün yağsız olanı tercih edilmeli ve öğünlerdeki ekmek bir dilimi geçmemektedir. Şeker ve un’dan özellikle kaçınmak gerekir. Çiğ olan işlem görmemiş yiyeceklerin tüketiminde sınır yoktur. Kısa vadede başarı amaçlanır. Sıvı tüketimine dikkat edilmelidir.
Tüm diyet şekilleri herkese hitap etmediğinden mutlaka dikkat edilmeli ve uzmana danışılmalıdır. Ayrıca piyasadaki mucize haplar gibi servis edilen ilaçlardan uzak durulmalıdır. Beslenme alışkanlıklarımız diyetten sonra da düzenli olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın